O tancích

Na těchto stránkách se dozvíte to nejdůležitější o společenských tancích. Tance jsou rozděleny do třech skupin – do dvou dle toho, jak se uvádí a tančí ve sportovní disciplíně a do třetí řadíme další tance z našich kurzů.

První skupinou jsou takzvané standardní tance: Waltz, Tango, Valčík, Slowfoxtrot a Quickstep. Druhou skupinu tvoří tance latinskoamerické: Samba, Chacha, Rumba, Paso doble a Jive. Tance z první skupiny byly jako první standardizovány anglickými učiteli tance, odtud také pochází název jejich kategorie.

Porovnáme-li toto dělení s výčtem tanců, které se máme učit, tak nám to nehraje. Paso doble nepatří mezi plesové tance, proto se ho učit nebudeme. Budeme se místo něj zabývat jiným tancem, který se naopak tančí hodně (zejména na plesech v Praze), a tím je Blues. Soutěžní tance Slowfoxtrot a Quickstep se zjednodušeně dají sloučit pod jeden pojem – Foxtrot. A na závěr se v tomto rozdělení nevyskytuje Polka, náš národní tanec. Ta sice do hlavního rozdělení nepatří, ale i tak se u nás na soutěžích tančí a to ve věkové kategorii děti. Na plesech se s ní setkáváme velmi často, takže se na ní můžete těšit i na našem kurzu. Blues a Polku řadíme do skupiny ostatních tanců. Do této skupiny jsme přidali ještě oddíl s tanečními libůstkami, užijte si je!

Níže najdete ke každému tanci jeho základní charakteristiku a ukázková videa.

Pokochejte se a nechte se inspirovat!

Pavel & Lucka

Informace k popisům jednotlivých tanců jsme čerpali z publikace Sportovní tanec od pana Petra Odstrčila a z elektronické publikace Teorie tance fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Ukázková videa je možné najít na Youtube.com

Tanec je úžasný, nemyslíte?

Jak se lépe připravit na plesovou sezónu, než příjemně protančit několik večerů? Oprašte s námi své taneční škrpály...

arrow
Připravte se na plesovou sezónuVyberte si zde ještě dnes >>